REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Augustów – wygodniejsze podróże z nowego peronuartykuł
Pokaż artykuł
Augustów – wygodniejsze podróże z nowego peronu
Mieszkańcy Augustowa i odwiedzający miasto turyści mogą już w pełni korzystać ze zmodernizowanego peronu, który ułatwia dostęp do pociągów. Na stacji zakończyła się warta 3,1 mln zł inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. realizowana w ramach Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025.
Rozbudowa al. 29 Listopada w Krakowie coraz bliżej końca [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Rozbudowa al. 29 Listopada w Krakowie coraz bliżej końca [FILM]
Trwa rozbudowa al. 29 Listopada na odcinku od ul. Woronicza do granicy miasta. Zadanie jest zaawansowane w ponad 70 proc., a spora część infrastruktury została już udostępniona kierowcom – informuje Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie. Prace mają zakończyć się w tym roku.
Powstaną nowe parkingi przy stacjach i przystankach między Warszawą a Radomiemartykuł
Pokaż artykuł
Powstaną nowe parkingi przy stacjach i przystankach między Warszawą a Radomiem
Między Warszawą a Radomiem, przy przystankach Ruda Wielka, Kruszyna, Wola Bierwiecka i stacji Warka powstaną parkingi. Mieszkańcy dojeżdżający na co dzień do pracy i szkoły łatwiej przesiądą się z samochodów do pociągów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetargi na budowę nowych parkingów w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025”.
Spółka SIG przedłuża najem w Prologis Park Wrocławartykuł
Pokaż artykuł
Spółka SIG przedłuża najem w Prologis Park Wrocław
Spółka SIG, która specjalizuje się w dystrybucji produktów z branży budowlanej, przedłużyła umowę najmu 4400 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Prologis Park Wrocław. Najemcę w negocjacjach wsparli specjaliści z firmy doradczej Newmark Polska.
Grupa Polsat Plus i ZE PAK zakończyła budowę fabryki polskich autobusów wodorowych w Świdnikuartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Polsat Plus i ZE PAK zakończyła budowę fabryki polskich autobusów wodorowych w Świdniku
PAK PCE Polski Autobus Wodorowy, spółka zależna od PAK-Polska Czysta Energia (w której 50,5 proc. udziałów należy do Grupy Polsat Plus, a 49,5 proc. do ZE PAK), zakończyła budowę fabryki autobusów wodorowych w Świdniku, w województwie lubelskim. Fabryka ma produkować ok. 100 autobusów rocznie.
Kraków: W Nowej Hucie powstanie nowy parking dla pasażerów koleiartykuł
Pokaż artykuł
Kraków: W Nowej Hucie powstanie nowy parking dla pasażerów kolei
PKP PLK S.A. podpisały umowę na budowę węzła przesiadkowego przy przystanku Kraków Kościelniki w Nowej Hucie. Do połowy przyszłego roku powstanie obiekt z miejscami do pozostawiania samochodów i rowerów w sąsiedztwie linii kolejowej. To kolejna inwestycja zaplanowana w stolicy Małopolski w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.
GDDKiA ogłosiła przetarg na zaprojektowanie 13-kilometrowej obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiegoartykuł
Pokaż artykuł
GDDKiA ogłosiła przetarg na zaprojektowanie 13-kilometrowej obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego
Zgodnie z zapowiedzią Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła przetarg na zaprojektowanie obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Przebieg nowego, 13-kilometrowego odcinka DK9 od Rudki do Jacentowa został wskazany w decyzji środowiskowej.
W Polsce powstanie ponad 100 nowych parkingów przy dworcach kolejowychartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce powstanie ponad 100 nowych parkingów przy dworcach kolejowych
Ponad 100 nowych parkingów przy dworcach kolejowych ułatwi podróżnym korzystanie z kolei. Dzisiaj podpisano umowę między PKP Polskie Linie Kolejowe SA i Polskie Koleje Państwowe SA w sprawie budowy i przyszłego zarządzania parkingiem przy stacji w Tomaszowie Mazowieckim. W ramach inwestycji zaplanowano budowę 88 nowych miejsc parkingowych, w tym 4 dla osób z niepełnosprawnościami.
Norweska firma Salt Ship Design stawia na Gdynięartykuł
Pokaż artykuł
Norweska firma Salt Ship Design stawia na Gdynię
Kolejny skandynawski inwestor stawia na Trójmiasto i Gdynię. Norweska pracownia projektowa działająca w sektorze morskim Salt Ship Design przedłużyła umowę najmu biura w Łużycka Office Park w Gdyni.
Trwa budowa Trasy Łagiewnickiej w Krakowie [FILM + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa budowa Trasy Łagiewnickiej w Krakowie [FILM + ZDJĘCIA]
W stolicy Małopolski trwa budowa Trasy Łagiewnickiej, która zostanie drogą szybkiego ruchu przebiegającą od skrzyżowania ulic Witosa, Beskidzkiej i Halszki do ulicy Grota-Roweckiego. Trasa będzie miała po dwa pasy ruchu w obu kierunku. Obecnie zaawansowanie prac szacuje się na ponad 90 proc. Mimo zimowej aury wykonawcy starają się prowadzić roboty tam, gdzie nie przeszkadzają warunki atmosferyczne.
W Krakowie trwa budowa Trasy Łagiewnickiej [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Krakowie trwa budowa Trasy Łagiewnickiej [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
W stolicy Małopolski trwa budowa Trasy Łagiewnickiej, która zostanie drogą szybkiego ruchu przebiegającą od skrzyżowania ulic Witosa, Beskidzkiej i Halszki do ulicy Grota-Roweckiego. Trasa będzie miała po dwa pasy ruchu w obu kierunku. Obecnie zaawansowanie prac szacuje się na ponad 90 proc. Mimo zimowej aury wykonawcy starają się prowadzić roboty tam, gdzie nie przeszkadzają warunki atmosferyczne.
Nowy przystanek Mnichów zwiększy dostęp do kolei na linii Kraków – Kielceartykuł
Pokaż artykuł
Nowy przystanek Mnichów zwiększy dostęp do kolei na linii Kraków – Kielce
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na budowę nowego przystanku przy linii kolejowej nr 8. Perony i parking ułatwią komunikację mieszkańcom okolicznych osiedli. To kolejna inwestycja zaplanowana w województwie świętokrzyskim w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.
Krok do budowy bezkolizyjnego skrzyżowania dróg z torami w Nakle nad Noteciąartykuł
Pokaż artykuł
Krok do budowy bezkolizyjnego skrzyżowania dróg z torami w Nakle nad Notecią
Większe bezpieczeństwo oraz sprawniejszą komunikację zapewnią planowane bezkolizyjne skrzyżowanie oraz przejście podziemne, które zastąpią przejazdy kolejowo-drogowe w Nakle nad Notecią. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały z Urzędem Miasta i Gminy Nakło nad Notecią list intencyjny w sprawie wspólnej realizacji inwestycji.
Polska firma ZEG otworzyła w Gryficach nową halę produkcyjną. Będą tam powstawać rury HDPEartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma ZEG otworzyła w Gryficach nową halę produkcyjną. Będą tam powstawać rury HDPE
W środę, 1 kwietnia, przy ul. Piłsudskiego w Gryficach (woj. zachodniopomorskie) firma ZEG Sp. z o.o. uroczyście zaprezentowała nową halę produkcyjną. Będą tu powstawać rury HDPE. To kolejny etap rozwoju gryfickiego przedsiębiorstwa, które do tej pory kojarzone było głównie z usługami. Teraz firma stawia również na produkcję. W nowym obiekcie wytwarzane będą rury HDPE, które znajdują szerokie zastosowanie w różnych sektorach gospodarki.
Tramwaj do Mistrzejowic: duże zmiany w organizacji ruchuartykuł
Pokaż artykuł
Tramwaj do Mistrzejowic: duże zmiany w organizacji ruchu
Od 21 października mieszkańców północnej części Krakowa czekają kolejne zmiany w organizacji ruchu w związku z budową nowej linii tramwajowej do Mistrzejowic. Zamknięcia oraz zwężenia jezdni będą dotyczyły głównie ulic Lublańskiej, Młyńskiej, alei Bora-Komorowskiego oraz – najwcześniej od połowy listopada – Meissnera.
Jedna z najpiękniejszych linii kolejowych na Dolnym Śląsku powróci po ponad 20 latach do życia! [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Jedna z najpiękniejszych linii kolejowych na Dolnym Śląsku powróci po ponad 20 latach do życia! [FILM]
Dolny Śląsk przywróci do życia kolejną nieczynną linię kolejową. Już wkrótce, dzięki Samorządowi Województwa Dolnośląskiego, pociągi powrócą po ponad 20 latach na nieczynną linię kolejową nr 322: Kłodzko Nowe przez Lądek-Zdrój do Stronia Śląskiego!
Pociągi powrócą po ponad 20 latach na dolnośląską linię kolejową nr 322 Kłodzko - Lądek-Zdrój - Stronie Śląskie [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Pociągi powrócą po ponad 20 latach na dolnośląską linię kolejową nr 322 Kłodzko - Lądek-Zdrój - Stronie Śląskie [FILM]
Samorząd Województwa Dolnośląskiego przywróci do życia kolejną nieczynną linię kolejową. Już wkrótce pociągi powrócą po ponad 20 latach na nieczynną linię kolejową nr 322: Kłodzko Nowe przez Lądek-Zdrój do Stronia Śląskiego!
Kolejny biurowiec w Krakowie sprzedanyartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny biurowiec w Krakowie sprzedany
Kolejna transakcja na rynku nieruchomości biurowych w Polsce. Tym razem w stolicy Małopolski. Revetas Capital ogłasza pomyślne sfinalizowanie sprzedaży Budynku A, biurowca z kompleksu Bonarka for Business „B4B” na rzecz Proton Property — krakowskiego inwestora i dewelopera obecnego nieprzerwanie na rynku od 1995 roku. Transakcja stanowi kolejny istotny etap realizacji strategii aktywnego zarządzania aktywami prowadzonej w ramach portfolio B4B.
W Fabryce Norblina w Warszawie otwarto Apple Muzeum Polska z największą na świecie kolekcją produktów marki Appleartykuł
Pokaż artykuł
W Fabryce Norblina w Warszawie otwarto Apple Muzeum Polska z największą na świecie kolekcją produktów marki Apple
Warszawa wzbogaciła się o nowe muzeum. 28 maja w warszawskiej Fabryce Norblina na na Woli miało miejsce uroczyste otwarcie Apple Muzeum Polska. Obiekt ten może się poszczycić największą na świecie kolekcją produktów marki Apple.
Podróżni mogą już korzystać z nowego przystanku kolejowego w centrum Krakowa [FILMY + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Podróżni mogą już korzystać z nowego przystanku kolejowego w centrum Krakowa [FILMY + ZDJĘCIA]
Podróżni mogą już korzystać z nowego przystanku kolejowego w centrum Krakowa. Dzięki inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. zwiększyły się możliwości w komunikacji regionalnej i aglomeracyjnej. Z obiektu położonego przy ul. Grzegórzeckiej łatwo dotrzeć na Stare Miasto i Kazimierz, a bliskość przystanków tramwajowych usprawni łączenie podróży. Projekt za przeszło 1,2 mld zł jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach instrumentu CEF „Łącząc Europę”.
REKLAMA